Hakkımda

filiz altuğer hakkımda

Merhaba ben Filiz Altuğer. Boş durmayı hiç sevmeyen, üreteyim derken kendini heba eden, iki çocuk annesi ve her yere yetişmeye çalışan kadınlardan biriyim. Bu siteyi benim gibi el becerilerine meraklı kişiler için bir referans olarak hazırladım. Çünkü ben de hobi ve dekorasyon ile ilgili bir şeyler yapmak istediğimde malzeme ne kullanılır, nereden alınır, nasıl yapılır gibi sorulara cevap ararken çok zorlandım ve çoğunu deneyimledikçe geliştirdim. Bu sitede siz de yapmaktan keyif alacağınız pek çok hobi faaliyetleriniz için faydalı bilgilere ulaşıp, zaman zaman bunun ötesinde çok farklı konularla ilgili yazacağım yazılardan kendiniz için bir pay çıkarabilirseniz ne mutlu bana.

Biraz öz geçmişimden bahsedecek olursam; lisede kimya, Üniversitede İstatistik okuyup iş hayatında sigorta ve telekomünikasyon sektörlerinde çalıştım yıllarca.( Kafa karışıklığımı ve arayışlarımı hala sürdürüyor olduğumu beni tanıdıkça daha iyi anlayacaksınız. Aslında bu kafa karışıklığı mıdır yoksa  bitmek dinmez onu da yapsam, bunu da öğrensem macerası mıdır bilinmez 🙂 )

Nerede kalmıştık? Profesyonel iş hayatımı 1 yıl sonra tekrar başlarım diye bırakmak zorunda kalmamın üzerinden tam 11 yıl geçti. Bu arada ne mi oldu? Eşimin işinden dolayı yaptığımız 2 şehir değişikliği ve o dönem kızımın küçük olması, üstüne ikinci çocuğum oğlumun doğumuyla iş hayatından iyice uzak kalmamla birlikte farklı arayışlara girdim.

Hem evimin konforunda, hem de çok sevdiğim bir işi yapmak istedim. Oğlum küçüktü ve yakınlarımın olmadığı bir şehirde İstanbul’da yaşıyordum (hala burdayım) bu sebeple tekrar iş hayatına dönebilmem çok zordu. Düşünürken düşünürken neden bu, benim geçmişte kalan bir hobim olmasın dedim .Her zaman hobisinden para kazanan insanlara da özenmişimdir bu arada.

Çocukluğumdan beri kesip yapıştırmayı, boyamayı, dikmeyi, tasarlamayı hep çok sevmişimdir. Üniversite yıllarımda da kendime kıyafetler dikmiştim çoğu kez ve bu dönem, içimdeki dikiş aşkımı yeniden ortaya çıkarabilmem için tam zamanıydı. Başta kız çocukları için tütü etekler yaparak ve hazır tişörtler alıp konsepte göre bunları keçe, boncuk, taş gibi malzemelerle süsleyerek başladım. Sonra dikiş tekniklerimi geliştirmek için kadın giyim, modelist yardımcılığı, çocuk giyim ve hatta hızımı alamayıp takı tasarım kurslarına giderek kendimi geliştirdim ve açtığım facebook, instagram sayfalarımdan çocuklar için hazırladığım kıyafetlerin satışını yaptım ve halen de devam ediyorum.

Tabi bununla durur muyum arada değişik şeyler de yaptım keçe çanta, runner, kitap ayraçları vs. , mobilya boyama,oğlumun odasını boyama ,düzenleme gibi.

Bitti mi tabi ki hayır 🙂 şu aralar ‘Dijital Medya Uzmanlığı’ programına devam ediyorum özel bir akademide. Henüz yolun başındayım hem çok zor, hem çok keyifli bir alanda yeni şeyler öğreniyor olmaktan dolayı acayip mutlu ve heyecanlıyım. Bu alanda kazandığım tecrübelerimi de burada sizinle paylaşmaya çalışacağım.

Sevgiler